На Русі, країнах Скандинавії, північної Америки, Центральної та Східної Європи домобудівництво було споконвічно дерев'яним. При цьому деревина завжди мала ряд переваг у порівнянні з кам'яним, а пізніше і цегляним домобудуванням, - в дерев'яних будинках тепло взимку і прохолодно влітку, а за рахунок унікального мікроклімату в дерев'яному будинку завжди вільно і легко дихається, матеріал для їх виробництва завжди був поряд. Будинки ж ручної рубки - найстаріший, випробуваний спосіб будівництва дерев'яних будинків, що дійшов до нас практично без змін.

Строительство домов из сруба

Першим матеріалом, який почали використовувати для будівництва будинків, стало натуральне дерево, точніше дерев'яний стовбур. Для будівництва дерев'яних будинків використовувалася лише найміцніша частина стовбура – ​​середня. Спочатку, щоб отримати будівельний матеріал, просто видалялися верхівка та кореневищо зрубаного дерева, всі гілки. Іншій обробці поки що дерево не піддавалося: в отриманій колоді вирізалися елементарні «чашки» і, підготовлені таким чином колоди, відразу ж укладалися у вінці. Для утеплення таких будинків використовувалися природні матеріали, найчастіше використовувався звичайний мох.

Але час йшов і тодішні будівельники почали розуміти, що для того, щоб побудувати міцніший і тепліший дерев'яний будинок, до його створення слід було б підійти ретельніше. Тепер для будівництва стали використовуватися лише відповідні за розмірами та властивостями стволи, з яких вручну знімалася кора і вирубувалися вже досконаліші пази, «чашки».

За багато століть технологія будівництва дерев'яних будинків практично не змінилася, і саме так сьогодні і продовжують будувати справжні рубані дерев'яні будинки вручну майстри своєї справи. Сама по собі технологія досить проста, але потребує певних знань та дотримання всіх етапів будівництва дерев'яного будинку. Кожному відомо, що стовбур будь-якого дерева має форму усіченого конуса, з чого випливає, що в нього один кінець товщий за інший. Тому вінці укладаються шляхом чергування комля (низ стовбура) і верхівки отриманої колоди – це дозволяє отримувати рівні стіни без перекосів. Природно, що в процесі створення будинку з колоди ручної рубки, зважаючи на те, що стовбури мають нерівності поверхні, утворюються щілини, які обов'язково законопачуються. Після того, як стіни будуть готові, починається будівництво даху будинку.

Технологія будівництва сучасних дерев'яних будинків змінилася лише щодо використання сучасних методик обробки та заготівлі лісу, а також у методах обробки готового зрубу будинку. Змінилися кілька стандартів будівництва рубаних дерев'яних будинків з колоди.

 Важливим досягненням у сучасному будівництві зрубів стала можливість будівництва будинку в одному місці, а зведення його в іншому. Сьогодні технологічне обладнання, що використовується для будівництва дерев'яних будинків ручної рубки, дозволяє виготовляти повний комплект колод та покрівлю, підганяючи їх на будівельному майданчику компанії з проектування та будівництва дерев'яних будинків. Фактично тут будинок збирається повністю. Після того, як зруб буде готовий, його розбирають і перевозять у місце, де він стоятиме. Монтаж дерев'яних рубаних будинків на місці проводиться дуже швидко, далі виконується його внутрішнє та зовнішнє оздоблення – і будинок готовий! Сьогодні все більше компаній пропонують будівництво рубаних дерев'яних будинків під ключ. Такі будинки навіть не потрібно залишати для «відстоювання» - жити в них можна практично відразу.

В наш час застосовуються різні технології домобудівництва, що дозволяють будувати якісні дерев'яні будинки. До таких технологій можна віднести панельні, каркасні будинки, будинки з оциліндрованої колоди, будинки з клеєного бруса та будинки з колоди, або зруби ручної роботи.
Найкращою технологією завжди була, є і залишиться технологія створення зрубів з колоди ручної роботи. Саме так будуємо дерев'яні фінські будинки і ми. Наша компанія створює елітні та недорогі нові дерев'яні будинки, просто заміські чи дачні, а також лазні.

Будинки та лазні, виготовлені з ручного теса, відрізняються особливою стійкістю до навколишнього середовища та довговічністю, тому що при обробці вручну зберігається захисний шар деревини.

Якою є технологія будівництва дерев'яних будинків, яка використовується нашими майстрами?

Наша компанія вже багато років створює проекти будівництва дерев'яних будинків та лазень та успішно втілює їх у життя. Переважно ми займаємося будівництвом зроблених з колод будинків ручної роботи під ключ, що дозволяє нашим замовникам не хвилюватися щодо додаткової вартості будівництва дерев'яного будинку у вигляді його обробки.

Для виготовлення зрубу будинку або бань із струганої колоди ми використовуємо свіжоспилені колоди природної вологості діаметром від 300 до 400 мм і більше – так виходить оптимальна для українських кліматичних умов товщина стін. Зруби з колоди виконуються повністю ручним способом і є, мабуть, найскладнішою і трудомісткою технологією домобудівництва. Для будівництва дерев'яного будинку, лазні береться добірний, калібрований ліс, потім з колод знімають кору, дають трохи підсохнути, колоди протесують, вибирають чашки-пази, шліфують і обробляють рубанком – усі ці операції виробляються вручну.

При ручній обробці сокирою та спеціальною киркою верхній, найбільш м'який шар дерева (заболонь) знімається обережно, в деяких випадках строго по річних кільцях, що дає можливість максимально зберегти природну міцність, теплостійкість та структуру дерева.

При укладанні колод, звичайно, утворюються щілини, тому між колодами прокладається натуральний льон. Кожна колода майстра ретельно підганяють під попередню, щоб максимально підвищити якість будинку. На нашому сайті Ви знайдете навіть фото будівництва зрубів дерев'яних будинків методами, які використовуються в нашій компанії.

Дерев'яні зруби будинків під ключ, створені зі струганої колоди, мають особливий своєрідний зовнішній вигляд, тому що всі колоди мають різний діаметр і при складанні чергуються за принципом вершина-комель. Особливо добре зі струганої колоди будувати лазні, т.к. у лазнях колоди відчувають дуже великі температурні дії та постійні зміни вологості. Варто сказати, що до будівництва зрубів лазень ми ставимося особливо трепетно. Наші проекти зрубів лазень створюються лише найкращими нашими майстрами, т.к. лазня повинна мати особливі властивості та якості, які дещо відрізняються від звичайного житлового будинку.

У чому перевага дерев'яних будинків?

Звичайно, в наші дні для будівництва будинків використовується величезна кількість сучасних матеріалів, які є досить недорогими, міцними і простими в роботі. Але все ж таки саме дерев'яні будинки, технологія будівництва яких незмінна протягом багатьох століть і все більше привертають увагу людей. У чому ж причина такої привабливості, чому тепла дерев'яна хата з мансардою сьогодні стає однією з найпопулярніших заміських будівель?

  1. Красиві дерев'яні будинки, зруби, створюють ідеальне середовище для життя: в них повітря чисте і свіже, підтримується оптимальна вологість. Смола, що міститься у деревині, багато років у ній зберігається, часом навіть виступає на поверхню; вона має фітонцидні властивості, тому повітря, потрапляючи в будинок через волокна деревини, фільтрується ними і очищається від різних хвороботворних мікробів. Крім того, приємний аромат смоли хвойних надає заспокійливий і тонізуючий вплив на організм людини.
  2. Стіни зрубів дерев'яних будинків ручної роботи у прямому значенні цього слова дихають! Завдяки природній рециркуляції повітря, яку забезпечує натуральна деревина, в дерев'яних будинках немає необхідності в установці будь-яких систем кондиціювання. У таких будинках не буває вогкості та плісняви ​​– тільки здорове та чисте повітря.
  3. Відносна вологість повітря у дерев'яному зрубі становить практично оптимальне для людини значення 40-60%. Причому така вологість підтримується постійно і не залежить від погодних змін.
  4. Важливою якістю дерев'яного приватного будинку є і те, що його стіни мають прекрасну теплоізоляцію, яка навіть у кілька разів вища, ніж у цегляної кладки. Низька теплопровідність зрубу забезпечує прохолоду в ньому влітку та тепло взимку. Саме такі найкращі індивідуальні дерев'яні будинки будує наша компанія з екологічно чистої закарпатської деревини.
  5. Дерево, з яких будуються будинки ручної рубки, обробляються нами лише вручну за допомогою ручних ножів. Це дає можливість максимально зберегти натуральні захисні властивості деревини та її природний вигляд. Завдяки цьому дерев'яний будинок зсередини виглядає максимально натурально та природно. Інтер'єр дерев'яного будинку унікальний, т.к. рисунок структури кожного дерева індивідуальний. Внутрішня обробка зрубу виконується екологічно чистими натуральними матеріалами, створеними на основі бджолиного воску та масел.
  6. Зруби дерев'яних будинків, в силу своєї конструкції та використовуваної технології, мають дивовижну сейсмостійкість і здатні вистояти при землетрусі до 9 балів.
  7. Красиві канадські рубані будинки чудово вписуються практично у будь-який ландшафт, бо вони є частиною природи. Можна навіть сміливо сказати, що дерев'яні будинки - це і є сама постійна природа, яка поза часом і модою. Стилі та напрямки в кам'яному будівництві змінюються, а дерево залишається незмінним, тому мине час, кам'яні будинки стануть несучасними, а зруби залишаться на віки.

Комусь може здатися, що дерев'яні будинки є архаїчними і не можуть забезпечити повного комфорту життя, на відміну від сучасних кам'яних будівель. Насправді це не так. Сучасні дерев'яні будинки мають всі зручності: камін, паркет, кабельне телебачення, систему опалення, систему водозабезпечення та каналізації, джакузі та багато іншого, що асоціюється у нас з комфортним життям. Дизайн дерев'яного будинку повністю залежить від Вас, від Вашого стилю життя та внутрішнього душевного стану!

Часто люди не наважуються на будівництво дерев'яних будинків, вважаючи, що вони є більш пожежонебезпечними, ніж, наприклад, цегляні. Насправді, грамотно виконаний розрахунок електричних мереж та дотримання конструктивних вимог при встановленні печей та камінів дозволить убезпечити та вберегти будинок від пожежі. Порушення правил пожежної безпеки, а не горючість стін призводить до загорянь у будь-якому будинку. Звичайними засобами людина, навіть якщо постарається, не зможе підпалити дерев'яну стіну, а тільки обвуглить її.

Елітні дерев'яні будинки з колоди та навіть дерев'яні будинки економ-класу, без зайвого перебільшення, можуть існувати століттями, зберігаючи свою привабливість, комфорт та надійність. Єдине, слід пам'ятати, що для того, щоб існувати вічно, дерев'яному будинку знадобиться відповідний догляд. Сьогодні, з появою нових технологій, є багато можливостей утримувати свій дерев'яний будинок у порядку дуже довгий час. Незважаючи на те, що наша компанія здійснює заміське будівництво та оздоблення дерев'яних будинків недорого, ми застосовуємо покриття та герметики світових лідерів у сфері захисту дерев'яних будинків. Дерево – дуже міцний та довговічний матеріал. Відомо, що зруби дерев'яних будинків можуть стояти кілька століть і згодом лише виграють, набуваючи його неповторного впливу.

Причому слід зазначити, що тривалість служби дерева часто залежить від дії на нього води, проте це не значить що дерево не може бути вологим. Саме навпаки, зазвичай дерево і вода уживаються цілком мирно.

Замовляючи послугу будівництва дерев'яного будинку або зрубу лазні, Ви можете бути впевнені в тому, що будинок або лазня з натурального дерева подарує Вам частину природи, гарний настрій та здоров'я на довгі роки!