У процесі створення зрубу та життя у ньому у Вас безперечно виникають питання. На питання, що часто ставляться, ми постаралися дати відповіді. Будь ласка, дзвоніть нам, якщо хочете дізнатися більше про зруби ручної роботи.

Скільки коштує збудувати рубаний будинок?

Це питання постає перед кожним хто хоче збудувати будинок взагалі і дерев'яний будинок зокрема.

Як складається кошторис проекту?

Що впливає на вартість будинку?

Чому ви не можете мені назвати «середню» вартість проекту?

Назвіть, будь ласка, середню вартість квадратного метра.

При складанні бюджету проекту ми пропонуємо враховувати такі міркування та факти:

  • Перш за все, кожен, хто планує побудувати дерев'яний будинок, повинен розуміти, що ми пропонуємо не старовинні дерев'яні зруби, а сучасні дерев'яні архітектурні споруди, «живі» будинки, які завжди будуть зустрічати вас теплом та затишком домашнього вогнища;
  • На кожному етапі створення цих будинків використовуються найсучасніші технології та будівельні матеріали;
  • На кожному етапі виконання проектів ми залучаємо до роботи висококваліфікованих фахівців;
  • При складанні бюджету проекту, треба враховувати кожну дрібницю, кожне архітектурне та технологічне рішення, оздоблювальні матеріали, додаткове обладнання;
  • Не забувайте, що в остаточну вартість необхідно включати вартість утримання та ремонту: заміна матеріалів покриття, меблювання, опалення, догляд за вікнами тощо.

Ми іноді стикаємося з клієнтами, які відмовляються від хороших реалістичних проектів лише тому, що вони впевнені, що можна збудувати будинок високої якості з низьким бюджетом. Будемо реалістами. Завжди потрібно пам'ятати про співвідношення ціна/якість. Деякі підрядники, бажаючи не втратити клієнта, знижують вартість проекту за рахунок:

  • Використання дешевих матеріалів.
  • Використання мало кваліфікованих фахівців.
  • Пропонуються дешевші технологічні рішення.

Клієнта не попереджають, «забувають» попередити, що йому все одно рано чи пізно доведеться платити.

Значно прискорить процес інформація розмір бюджету клієнта. Це дозволить виключити масу непотрібних ідей та пропозицій.

Можливо, Вам буде неприємно почути це, але правда полягає в тому, що повна вартість Вашого проекту буде відома тільки до моменту завершення будівництва.

Для того щоб уникнути неприємних сюрпризів, необхідно мати якомога повнішу інформацію про Ваш проект. Вивчіть уважно комплект конструктивних креслень та будівельної документації.

У чому ми можемо бути впевнені на початковій стадії і використовувати як відправну точку, так це вартість зрубу та кроквяної частини з монтажем та доставкою. Саме ця ціна є відправною і у Канадських і Американських компаній з будівництва зрубів. зруба - Комплектація та ціни.

Чи можемо ми дати Вам свій проект удома для розрахунку орієнтовної вартості?

Так. Важливо пам'ятати, що проектування зрубів має свої закони та правила. Кожен проект розробляється з урахуванням технології будівництва. Так зокрема створити зруб за проектом, створеним для будівництва з цегли або клеєного бруса, буде дуже проблематично. Потрібно рішення проекту саме у зрубі. Так, ми зможемо надати Вам справедливу оцінку вартості виготовлення дерев'яної частини зрубу. Щодо повної вартості будинку, її неможливо скласти достовірно без повного проекту будинку проведення попередніх вимогливих робіт, але і навіть після цього кошторис буде орієнтовним, оскільки ціни на роботи та матеріали змінюються на той час, коли вони будуть затребувані.

Скільки простоїть дерев'яний будинок?

Немає причин, через які дерев'яна конструкція будинку не може існувати без жодного перебільшення вічно або, принаймні, сотні років, що набагато довше за той термін, протягом якого ми плануємо ним користуватися. Правильне проектування зрубу, гарне розуміння та використання способів захисту дерева від псування та вогню дозволяє розраховувати на те, що сучасні зруби стоятимуть стільки, скільки ми забажаємо. Можливо, найдавнішими з нині існуючих дерев'яних будівель у Європі є норвезькі дерев'яні церкви з кутовими підпорами. З сотень таких церков, зведених у 12-му та 13-му століттях, збереглося 25 -30. Цікаво відзначити, що сьогодні все яскравіше простежується тенденція морального старіння. Це стосується і будівництва, з'являються нові матеріали, проекти, стилі. Будинки збудовані 20-30 років тому вже не відповідають сучасним уявленням про комфорт та красу. Проте дерев'яні зруби залишаються поза модою – вони практично не зазнали змін за останні сторіччя. Це дає підстави вважати, що зруб побудований сьогодні буде сучасним і через 50-100 років.

Чи правда, що дерев'яні будинки горять?

Щоправда. Але є кілька моментів, які слід пам'ятати. Підпалити можна абсолютно будь-який будинок, і причина займання в переважній більшості випадків це внутрішнє займання в будинку через порушення вимог і правил пожежної безпеки. А жити в будинку з будь-якого матеріалу, який пережив пожежу, неможливо: запах пожежі не усувається, деформація несучих конструкцій від температури пожежі робить його подальшу експлуатацію неможливою. У разі пожежі основне завдання це залишити палаюче приміщення якнайшвидше. Як у випадку кам'яного так дерев'яного будинку це можна здійснити. Хорошою аналогією щодо вогнезахисту є автомобілі. Автомобіль згоряє за 2-3 хвилини, і згасити його практично неможливо, проте це не заважає нам купувати та експлуатувати автомобілі.

Чи небезпечні тріщини, що з'являються в зрубі?

Колоди з яких будують зруб мають природну вологість. Протягом двох років після монтажу зрубу, відбувається висихання деревини або природне усадження будинку. Причому це природний процес притаманний будь-якій споруді, у тому числі й кам'яним будинкам, які теж дають усадку протягом першого року. Якщо дерев'яний будинок побудований з дотриманням усіх технологій, процес усадки не вимагає додаткової уваги і не супроводжується незручностями для господарів. Крім регулювання вертикальних елементів таких як колони, якщо вони є в зрубі. Так як усихання дерева поперек волокон значніше, ніж уздовж волокон, стіни і колони змінюють розміри по-різному. Якщо в будівництві будинку не врахувати цей момент, то це дійсно може спричинити неприємні наслідки.
Тріщини, які з'являються у зрубі, не впливають на теплоту та міцність будинку, якщо він збудований фахівцями. Залишати чи конопатити тріщини – виключно справа Вашого смаку. Деякі віддають перевагу натуральному, автентичному вигляду дерева з тріщинами, іншим подобається ідеальна поверхня колоди. Вибирати – тільки Вам. Для зменшення кількості та розміру тріщин важливо дотримуватися технології будівництва зрубу та процесів його усадки.

Який ліс найкраще використовувати для будівництва?

Для будинків ручної рубки краще використовувати ліс північних районів, гірських районів. Ліс там росте в суворіших умовах - щільніше деревина, менше течіння. Будинок із такого лісу простоїть довше. Однак важливо пам'ятати, що неякісна рубка навіть з ідеального стройового лісу не дозволить створити якісний зруб, а неякісний монтаж навіть добре зрубаного будинку вплине на кінцевий результат дуже серйозно.

Яка різниця між будинками ручного теса та оциліндрованою колодою?

Відмінностей багато незважаючи на подібність технологій і матеріалу, що здається. Основні їх такі. Кожна колода для зрубів ручної роботи вибирається і готуємо для зрубу індивідуально і лише найвищої якості. Так як колода не циліндрується всі його дефекти будуть видно в зрубі, якщо не ставитись до цього серйозно; Одна з основних відмінностей – це розмір колод. У ручному тесі застосовують колоди діаметром 35-60 см. довжиною до 12 метрів. У випадку оциліндрованої колоди, стовбури зазвичай мають стандартну довжину 6 метрів і діаметр 18-24 см. Все це впливає на характеристики зрубу, здатність зберігати тепло; Кожен зруб ручної роботи унікальний і неповторний, як і всі ми. Цікаво, що різниця у вартості зрубу ручної роботи та будинку з оциліндрованої колоди багато в чому полягає лише у вартості дерев'яної частини (власне самого зрубу), всі інші рішення по завершенню будинку однакові в обох випадках.

Яка різниця між будинками ручного теса та оциліндрованою колодою?

У технологічності. Оціліндрована колода та клеєний брус виготовляється на промисловому устаткуванні. Не потрібна висока кваліфікація робітників. При виготовленні дерев'яного будинку ручної рубки, навпаки, необхідна висока кваліфікація робітників, оскільки кожна колода індивідуальна і підганяється один до одного вручну. Більше про особливості будівництва за різними технологіями читайте у розділі «Статті».

Чому рекомендують використовувати ліс лише зимової рубки?

Основні обсяги деревини заготовляються взимку, коли промерзне земля. Ліс можна доставити і заготовити з мінімальним пошкодженням стволів, що особливо важливо у зрубах ручної роботи. Влітку заготівля так само ведеться хоч часом буває, до лісу не заїхати. Більше на тему наявності чи відсутності переваг зимового лісу читайте у розділі «Статті».

Чи є різниця як ліс для оциліндрованої колоди та зрубу ручної роботи?

Є. Для оциліндрування якість лісу не така істотна, тому що знімається верхній захисний шар і використовується в основному серцевина колоди.

Який дах має бути біля дерев'яного будинку?

Вигляд фінішного покриття може бути будь-яким. Переважно ж «важка покрівля», так як вона більше навантажує верхні вінці, нижні ж навантажуються вагою стін. При цьому вінці щільніше прилягають один до одного, колода менше «веде» по довжині і при усиханні колод менше щілини по пазах.

Що таке обсада?

Обсада – це коробки для дверних та віконних отворів, влаштовані таким чином, щоб стіни могли вільно переміщатися щодо коробок. Зверху обов'язковий зазор на усадку. У будинках ручної рубки бажано влаштовувати обсаду з масиву або клеєного бруса спеціальної конструкції для того, щоб мати можливість поставити сучасні «євровікна» та двері.

Чи можна облицьовувати дерев'яний будинок цеглою?

Можна, але обов'язково з вентильованим зазором між дерев'яною стіною та цеглою. При цьому треба дочекатися усадки будинку мінімум два роки. В даний час дерев'яні будинки облицювання не вимагають, оскільки існує велика кількість вогні - біологічних захисних і тонувальних покриттів. Та й уся краса натурального дерева ховається за зовнішнім муром.

Чи може зруб мати усі сучасні комунікації?

Вентиляція, газ, опалення, електрика, водопровід та каналізація – всі необхідні комунікації чудово функціонують у дерев'яному будинку. Більше того, вся проводка може бути зроблена прихованою, як у кам'яному будинку. Технологією передбачено можливість технічного обслуговування комунікацій. Важливо грамотно спланувати всю інженерну частину до початку будівництва, щоб під час монтажу дерев'яної частини було зроблено всі необхідні підготовчі роботи.

Усі роботи
Карібо

Карібо

Дім біля озера

Дім біля озера

Царська лазня

Царська лазня

Хуст

Хуст

м. Хуст. Єлизаветинська церква 14 століття. Відновлення дерев'яної покрівлі з ґонту.

Арена

Арена

Велика альтанка-навіс під традиційним двосхилим дахом. Рубані лавки та столи. Матеріал покрівлі – керамічна черепиця.

Модуль

Модуль

Простора лазня для великої компанії. Середній діаметр колоди 35 см. Дах виконаний з гонти.

Ведмідь

Ведмідь

Зруб будинку з цокольним поверхом у камені. Суворі форми підкреслюють шарм зрубу.